Václav Staněk: Návyky a rutiny pro budování 5 firem ve 23 letech

Václav Staněk: Návyky a rutiny pro budování 5 firem ve 23 letech

Do další epizody podcastu Proti Proudu přijal pozvání Václav Staněk, podnikatel a zakladatel firmy Vasky.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • co je shiny object syndrom a jak mu předcházet
  • jak zvládat více projektů najednou 
  • proč je důležité říkat „ne”  
  • jak si stanovit cíle a poznat svoje silné stránky

O epizodě

Do další epizody podcastu Proti Proudu přijal pozvání Václav Staněk, podnikatel a zakladatel firmy Vasky. S Vaškem mluvíme hlavně o podnikání, vizi, silných stránkách a praxi, která vám pomůže nesejít z cesty za svou vizí.

Chronologicky začneme rozhovor u toho, co přivedlo Vaška k podnikání a hlavně založení Vasek. Jako student na střední škole Vašek podnikal a sportoval – a to do chvíle než si díky nemoci uvědomil, že sportu se nadále nebude moci profesionálně věnovat. Začal se tak o to více soustředit na podnikání. Povídáme si o Vaškovo vzorech a knihách, které ho inspirovaly, jak poznat „dobře míněnou špatnou radu” a jaké překážky spojené s podnikáním musel překonat. Uslyšíte také o jiných projektech, do kterých je Vašek zapojený. Vasky jsou totiž jeho prvním, ale ne jediným projektem. Většinu z nich spojuje kvalitní, česká řemeslná výroba a partneři, kteří sdílí stejnou vizi. Dozvíte se tak, jak Vašek dnes přistupuje k novým nabídkám, které se na něj hrnou a nebo k tomu, jak rozpoznat kvalitní partnery pro podnikání.

V rozhovoru se nevěnujeme jen podnikání. Povídáme si o osobních rutinách, kterým se Vašek věnuje – zejména journalingu nebo-li psaní deníku a sportování. Právě deník provází Vaška životem od puberty, pomáhá mu formulovat jeho vizi a zároveň slouží k tomu, aby nescházel ze své vlastní cesty. Dozvíte se, jak vypadá jeho praxe, kdy a jak často píše a taky co zhruba zaznamenává. Možná tato praxe stojí za tím, že Vašek dobře zná své silné stránky jako jsou inovativní přemýšlení, zvládání krizí nebo strategický management. „Vše ostatní se mi podařilo delegovat” poznamenává Vašek. Mluvíme i o tom, jak si nenechat úspěch stoupnout do hlavy – protože i to je způsob jak odbočit od své vize. Povídáme si také o důležitosti lidí, kterými se obklopujeme a mně to připomíná oblíbený citát: „jsi průměrem pěti lidí, se kterými se stýkáš.”

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu je CBD STAR

S promo kod protiproudu15 dostanete na nákup 15% slevu.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.