CHARITA

Petr Sýkora

Petr Sýkora je podnikatel, filantrop a jeden ze spoluzakladatelů nadace Dobrý anděl.

Do dnešního dílu podcastu Proti proudu přijal pozvání podnikatel a filantrop Petr Sýkora. Petr povypráví posluchačům o tom, jaké to bylo začít podnikat ještě na škole a jaký vztah ke vzdělání má. Na rozdíl od mnoha jiných byznysmenů totiž školu dokončil a později se vrátil studovat jiný obor.

„Člověk by měl studovat něco, co je jemu osobně opravdu blízké,“ říká Petr a dodává, že každá škola by lidi měla naučit kriticky a nezávisle myslet. Řeč bude i o štěstí a úspěchu. Proč se rozhodl založit nadaci Dobrý anděl a jak ta pomáhá lidem trpícím vážnou nemocí. Petr poradí, jak je možné pomáhat ve svém okolí, aniž by člověk musel například utrácet peníze.

U štěstí v rozhovoru s Danem Tržilem ještě chvilku zůstanou a proberou konkrétní tipy, jak najít svou vlastní vášeň a jak poznat, že člověk dělá něco, co ho baví a pomáhá mu plnit jeho vizi. Kromě povídání o Dobrém andělu, v jehož správní radě sedí například Pavel Kysilka (prolink – https://navlnepodnikani.cz/pavel-kysilka/) Petr poví, jaké ranní rituály rád provozuje a jak tráví čas se svou rodinou.

Rodičům, kteří podcast Proti proudu poslouchají, vysvětlí, jak své děti učí hospodařit s penězi a jak je naučil mít rád ranní rozcvičky ve sněhu a nedělní rodinné porady se zmrzlinou

„Pomáhat je pro člověka úplně přirozené.“

Zmíněno v této epizodě

Nadace Dobrý anděl – pokud se rozhodnete přispět, zvolte prosím možnost Další v kolonce, kde jste se o nás dozvěděli a dopište Proti Proudu. Děkuji:)

Office Depot

 

Pokud vás zaujal tento rozhovor, budou se vám líbit i tyto