BLOGES ROBES
Nikol Moravcová
Nikol Moravcová je moderátorka, herečka, modelka a blogerka.
Dalo by se ovšem mluvit i o profesionální influencerce, neboť kromě blogování stíhá Nikol sdílet s fanoušky příběhy na stále populárnější sociální síti Instagramu.

Pokud vás zajímá, jak vznikl její blog Bloges Robes a jaký vliv má popularita sociálních sítí na český bulvár, pak jste si vybrali správný podcast. Poslechněte si rozhovor s Nikol Moravcovou na Proti proudu.

V tomto rozhovoru zjistíte například:

  • čím chtěla být Nikol na střední škole
  • jak vznikl blog Bloges Robes a co je jeho aktuálním zaměření
  • zda vůbec může v 21. století fungovat barterový obchod
  • proč Nikol raději sdílí pozitivní stránky ze svého života
  • jestli je Nikol závislačkou na svém iPhonu a online světě
  • co blogerku překvapilo na akci Burning Man
  • jaký vliv mají sociální sítě na dnešní bulvár
„Díky sociálním sítím bulvár dnes nemůže tak lhát, což je pro nás dobře. Můžeme se lépe bránit.“

Souhrn této epizody

Extrovertka každým coulem

V rozhovoru Nikol přiznává, že rozhodně není introvertka a vždy ji to táhlo k rošťárnám. Už na školách byla otevřena různým nápadům a chtěla být herečkou nebo moderátorka. Vzpomíná na to, jak Jan Kraus začínal tehdy svou show a ona snila o něčem podobném. Postupem času se jí to splnilo a do budoucna by ji lákal vlastní live-stream nebo standing night vystoupení na Instagramu.

Lákala ji oblast marketingové komunikace, kterou také nakonec vystudovala v bakalářském studiu na vysoké škole. Jako jediná ze spolužaček se svému oboru věnuje dodnes. Dokonce dostala nabídku přednášet o marketingové komunikaci na vysoké škole. Přiznává, že v korporaci jako takové nikdy nepracovala.

Jak vznikl Bloges Robes

Spolu s kamarádkami modelkou Míšou Štoudtkovou a stylistkou Kristynou Poliček vedou blog Bloges Robes. Vše vzniklo v dobách, kdy byla Nikol reportérkou Fashion TV a díky tomu objevila svět blogerů. Ihned vycítila, že na poli propojení fashion a marketingu je obrovský komerční potenciál.

Kromě blogových článků začala děvčata točit videa, neboť kamarádky-fanynky nechtěly číst pouze text a dotazů jen přibývalo. S postupem času se posunulo zaměření blogu od fashion do lifestylu. Nikol totiž módu považuje za hrozně povrchní téma. Sama si radši koupí letenku nebo nějaký zážitek. Není brandistka a byla by ráda, kdyby si jejich followeři mohli dopřát značky, které prezentují. Proč tedy mít předražený kus oblečení?!

Dále jsme se blogerky ptaly, jakou návštěvnost by měl mít blog, aby se stal výdělečným. V první řadě jsme se dozvěděli, že blog by neměl být zakládán s vidinou pouze jeho monetizace. Na takto založeném blogu je to hodně patrné. Chybí mu jeho autenticita. Ta je pro Nikol hodně důležitá. Rovněž není důležité číslo návštěvnosti, tj. kvantita, ale kvalita, tj. kdo na web chodí a sleduje ho. Nakonec nám Nikol prozrazuje, že blog Bloges Robes sleduje okolo 17 000 followerů.

Jak Nikol sdílí svůj svět

Většina influencerů sdílí spíše hezké momenty z jejich životů. K tomu se přiklání i Nikol. Myslí si, že každý z nás má v běžném životě dost svých problémů a nepotřebuje, aby se na něho valily problémy dalších. Proto by blogy i fotky měly být spíše pozitivní a zvedat náladu. “Sdílená radost je vždycky větší, než menší bolest při sdíleném smutku.” Nicméně, i ona si v soukromém životě někdy popláče.

Blogerka přiznává, že bývá hodně závislá na svém mobilu a online světě. Hrozně ráda totiž fotí například na svůj iPhone. Ale umí i vypnout a být offline, například na poušti. Nesnaží se za každou cenu sdílet insta stories a další fotky jen proto, aby ji samotnou to k něčemu motivovalo, například do běhání nebo chození do fitka. Pro ní je důležitý fakt, že všechno, co dělá, ji musí bavit. Značky, které prezentuje, musí mít ráda a ztotožňovat se s nimi. Být svá a tudíž autentická.

Svět barteru a bulváru

Nikol, asi jako každý z nás, nesnáší chození na úřady a vyřizování cokoliv byrokratického. Právě proto našla takovou zálibu v barterovém obchodě. Sama je překvapena, jak skvěle funguje v dnešní době a co vše si můžete pořídit. Raději tak upřednostňuje řešení barterových smluv (tj. že si lidé něco darují a smění) než problematiku daní v případě klasické situaci koupě-prodej.

Nakonec jsme se museli zeptat i na pověstný bulvár, který nenechá nit suchou na žádné “celebritě”. “Jaký je tvůj názor na bulvár, pomáhá ti ve tvé práci?”

“Lidi, co dají na slova bulváru, si nepřeji mít mezi mými sledujícími. Nic mi nepřináší.“ Nikol přiznává, že dříve bulvár mohl o ní psát kdejaký nesmysl a nemohla s tím prakticky nic dělat. Ale právě díky sociálním sítím se celá záležitost změnila. A k lepšímu. Například díky insta stories může zasdílet fanouškům skutečný stav věci a ti nedají na slátaninu v bulváru. “Bulvár dnes nemůže tak lhát, což je pro nás dobře. Můžeme se tak lépe bránit.”

Závěrečné otázky na tělo

Jako předchozích hostů i Nikol jsme se zeptali na několik rychlých otázek.

Co sis nedávno koupila a udělalo ti to ohromnou radost?

Já si nic nekupuji. Vážně! Když to nepotřebuji, tak si to nekupuji. Zaplatila jsem VZP a to mi udělala hroznou radost :)). Ale vážně. Když nad tím přemýšlím, tak to byl asi rozjasňovač na obličej za 500 Kč.

Nikol závěrem děkuje, že jste poslouchali až do konce a určitě ji nezapomeňte sledovat i nadále. Dozvíte se tak o dalších chystaných akcích s Nikol. A třeba bude příště i video s Nikol.

Odkazy na věci zmíněné v epizodě:

Blog Bloges Robes
festival Burning Man
Fashion TV

Pokud vás zaujal tento rozhovor, budou se vám líbit i tyto

KRITICKÉ MYŠLENÍ
BLOGOVÁNÍ