ZÁBAVA
Kazma Kazmitch
Kamil Bartošek, alias Kazma Kazmitch, je český internetový bavič a moderátor.
Díky své One Man Show je jednou z nejznámějších osobností českého internetu. Mezi jeho nejznámější kousky patří nastrčení herce do pořadu Prostřeno, zinscenování dvojníka Jima Carreyho na předávání cen Českého lva 2015 nebo propašování se na MS v hokeji v kostýmu maskota.

Pokud vás zajímá, jak se zrodila One Man Show, co je to Kazmovo zenové poselství a kam míří po dobytí českého internetu, pak jste naladili správnou epizodu podcastu Proti proudu.

 

V tomto rozhovoru zjistíte například:

  • jak se Kazma dostal k natáčení videí
  • kde se odehrávaly první rozhovory One Man Show
  • jak se zrodila nová podoba One Man Show
  • co pomáhá Kazmovi vstát a dál na sobě makat
  • kam dál chce Kazma posunout svou show
  • jaká je podle něho nejlepší životní investice
„Dostat všechny ty celebrity do pokoje v paneláku vlastně nebylo tak těžký. Spíš to bylo tak drzý, že to přede mnou nikdo nezkusil.“

Shnutí rozhovoru s Kazmou

Už na základní škole třídním šaškem

Kazma přiznává, že v něm už od dětství byla jistá provokace a smysl pro šaškárny. Když pak jeho mamka zabavila svému bratrovi kameru, změnil se Kazmovi svět. Tehdy byla kamera v rodinách raritou. Proto ji mladý Kamil nenápadně mamince bral a spolu s kluky v paneláku natáčeli “kraviny”. Sám Kazma dodává, že točili blbosti a nemělí je ani jak přehrávat. Vždyť přehrávače neexistovaly.

Po čase si pořídil Kazma vlastní kameru a točení mu zůstalo jako koníček. Navíc už bylo kam umísťovat videa. Člověka hned více baví jeho zábava, když ho kromě maminky sledují i další lidé, dobře se baví a show komentují.

“Chtěl jsem v pořadu mít co nejznámější a nejzajímavější lidi ze showbyznysu. Dneska bych to označil jako lov na celebrity,” přiznává Kazma a dodává, “byl jsem obyčejný kluk z vesnice od Zlína a svět v Praze byl pro mě wow.”

Kazma tehdy žil s 5 dalšími kamarády v Praze v panelákovém bytě 3+1. Svůj pokoj sdílel s další spolubydlící a právě sem si zval české celebrity. Dost odvážné, a tak nás zajímalo, jak na to Kazma šel.

“Ty domlouvací hovory mě stály hrozné nervy. Přešlapoval jsem i půl hodiny po pokoji, než jsem konečně vytočil číslo. Dneska už je mi to jedno, zavolal bych i americkému prezidentovi.”

Zrodila se One Man Show

Byla to asi právě ta drzost a obavy ostatních jít do něčeho podobného, co Kazmovi pomohlo prorazit. Jeho sledovanost na Streamu rostla, a tak asi 10 let zpátky požádal vedení internetové televize o první peníze. Tento sebevědomý e-mail tam visí dodnes. První částky by ale stěží pokryly nájem na byt. Jak ale Kazma dodává, přesto se jednalo o první moment, kdy si uvědomil, že videi by se mohl uživit.

Postupem času Kazmu přestávalo bavit točit rozhovory s celebritami a chtěl se vším seknout. V tu chvíli mu Stream.cz nabídl možnost vytvořit si vlastní formát pořadu. A tak se do toho Kazma spolu s jeho režisérem Markusem opřeli.

One Man Show se dočkala proměny, nejde již o rozhovory s celebritami, ale velké produkce a kousky  jako objetí světa za 10 dní (Yes man), nastrčení dvojníka Jima Carreyho na České Lvy nebo zmanipulování epizody známého pořadu Prostřeno.

Každou epizodu zakončuje tzv. zenové poselství, jak se tomuto označení smějí v Kazmově týmu. Podle Kazmy tato poselství a přesahy vznikly nějak samovolně, chtěl dát něco do pozadí, sdělit něco lidem a ono to zafungovalo. Nemáme za tím hledat žádný kalkul, vždycky to v něm bylo a jednou se to dostalo ven v podobě poselství každého dílu.

Jaká jsou budoucí plány?

V rozhovoru jsme se shodli, že Kazma dobyl český rybníček a pomýšlí jít dál. “Zbývá dobýt svět, než budeme dobývat Vesmír,” směle prohlašuje. Přestože sleduje zahraniční, především americké Youtubery, nemá přímo vlastní vzory. Ví pouze, že velkou zahraniční show bude muset točit přímo z místa dění. Můžeme tedy čekat přesun Kazmy do USA?

Za každým úspěchem se skrývá překonávání sám sebe, opouštění komfortní zóny a dělání věcí, do kterých se nám nechce. Podobně to má i Kazma. Vzpomeňte si na jeho zvaní celebrit do panelákového pokoje. Ranní návyky žádné nemá. Podle něho neexistuje univerzální návod, jak se někam posunout. Důležité je vnímat možné cesty a výzvy na té cestě, nezůstat jen pohodlně ležet.

I Kazma má slabší chvilky, kdy se ráno vzbudí a nic se mu nechce. Ale mnohem horší je prý situace, kdy nevíte, co máte dělat dál a kdy děláte něco, co vám přestává dávat smysl. V těchto chvílích si Kazma vytyčuje cíle a jeho dlouhodobý horizont, kam chce dojít. Hned víte důvod toho, pro co vstáváte a makáte. Dozvídáme se, že Kazma si své cíle a plány zapisuje do obyčejného papírového diáře, tedy žádná aplikace. Rád se s odstupem času podívá do svých starých diářů, které shromažďuje.

Ačkoliv Kazmova popularita jde nahoru, necítí se být v roli nějakého morálního mluvčího společnosti. Nicméně si uvědomuje velkou zodpovědnost v tom, že může svou show ovlivňovat řadu lidé. Rozmýšlí se tedy nad tím, co pustí ven a co ne. Osobně si myslí, že i přes rostoucí popularitu mezi lidmi zůstává skromným a pokorným klukem. Pořád je tím obyčejným klukem z vesničky u Zlína, co má stejné kamarády a pobaví se s každým. Navenek se skrývá za ochranným štítem, který může někdy působit jako arogance. Ale po poslechu tohoto rozhovoru nemůže být o arogantnosti ani řeč.

Závěrečné otázky na tělo

Jako předchozích hostů i Kazmy jsme se zeptali na několik rychlých otázek.

Co bys sám sobě poradil před 10 lety?

Asi bych si poradil dvě věci. Nelámej si hlavu s problémy a životem. Neřeš je tak vážně, s odstupem času problémy ztrácejí na hodnotě. A nezapomeň si užít tu cestu. Enjoy drive! Často člověk sklouzne do rutiny denní práce. Jednou to tak už nebude a bude koukat, co za ním zůstalo.

Existuje nějaká časová nebo finanční investice, která se ti po pár letech vrátila?

Jakákoliv investice do života. Věř tomu, co děláš a dávej do toho peníze, ono se to vrátí později zpět. Ale obecně je to investice do života a sbírání zážitků. Rád cestuji a nešetřím na zážitcích. Spousta lidí sedí na zadku a přitom by mohla něco zažívat. Uvědom si, že jednou půjde práce bokem a budeš se ohlížet za tím, co jsi prožil. Co uvidíš? Lidé často zapomínají žít.

Věci zmíněné v epizodě:


Sponzorem této epizody podcastu je DOLLER

DOLLER je revoluční motivační diář, který ti díky svým originálním funkcím pomůže na cestě za splněním snů a cílů. Nedatovaný motivační diář, který ti pomůže splnit si své sny. Měj své sny, plány a nápady na jednom místě a využívej svůj čas efektivněji.

Pokud vás zaujal tento rozhovor, budou se vám líbit i tyto

TECHNOLOGIE
TIME MANAGEMENT
BLOGOVÁNÍ