Jakub Pok vás naučí zapamatovat si cokoliv

Jakub Pok vás naučí zapamatovat si cokoliv

Jakub Pok založil Školu paměti a je nejznámějším trenérem paměti v České republice.
Jakub stále hledá cesty jak optimalizovat fungování lidské mysli, asi nejznámější je svou pamětí a schopností paměť rozvíjet u druhých. Za 5 minut si je schopný zapamatovat 25 telefonních čísel a za 2 minuty zvládne pojmout pořadí balíčku 52 karet. Ale také to dokáže naučit kohokoliv.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte o:

  • vztahu mezi učením a pamětí
  • tipech, jak zlepšit své učení
  • důležitosti opakování při učení
  • jak na vizualizaci
  • proč je důležitá koncentrace a jak ji zlepšovat
  • jak a proč být všímavý

O epizodě

Protože mým oblíbeným tématem je posouvání běžných limitů lidského fungování, tak jsem musel pozvat Jakuba, který „hacknul” paměť. Ve skutečnosti ji nehacknul, ale v souladu s jejími základními principy se naučil paměť využívat efektivně. A co podle mě z Jakuba dělá o to zajímavějšího hosta je to, že to naučil i nespočet lidí. Nejde tak jen o jedinečnou schopnost, ale o schopnost, kterou může kdokoliv napodobit.

Paměť je klíčová pro učení a taky o učení si s Kubou budeme povídat. Jestli se učíte rádi, nebo se rádi zabýváte jeho zefektivňováním, tak si přijdete na své.

Tento rozhovor se nevěnuje jen paměti, s Kubou mluvíme také o seberozvoji a hlavně o tom, že většina z nás má tendenci stále více a více konzumovat nový „seberozvojový” obsah, ale ve vší konzumaci a ponořenosti do seberozvoje občas zasekneme. Mluvili jsme o vlastní zkušenosti, jak se ze zaseknutí znovu rozproudit… snad vás to inspiruje posunout se o krok dopředu.

S Kubou jsme mluvili i o tom, jak důležitá je mentální snaha při jakémkoliv výkonu, doptal jsem se na několik technik a poměrně podrobně jsme si popovídali o učení jazyků. Myslím, že pro ty z vás, kteří rádi experimentujete se svou myslí, toto bude určitě díl plný inspirace.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Moneta Money Bank – a jejich užitečná školení pro živnostníky. Zkuste třeba online kurz Základy investování pro OSVČ.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.