Jakub Otipka o psychologii násilí a konfliktu

Jakub Otipka o psychologii násilí a konfliktu

Jakub Otipka je ředitel české sekce Krav Maga Global. Věnuje se oblasti bezpečnosti, a to jak její výuce pro jednotlivce, tak i pro speciální složky. Jakub také působil jako bodyguard slavných osobností – třeba u Micka Jaggera.

Rozhovor můžete jednoduše poslouchat na vašem telefonu v těchto aplikacíchPoslechněte si v aplikaci

V rozhovoru uslyšíte:

  • zda máme vrozenou tendenci být hrdinou
  • proč u dětí netabuizovat téma násilí
  • jak vypadá práce bodyguarda pro světové hvězdy
  • o sociálním programování a intuici

O epizodě

V rozhovoru se věnujeme osobní bezpečnosti a konceptu agrese a násilí. Sice se nedozvíte pár tipů na nejlepší chvat, ale zato se díky naší konverzaci seznámíte s filosofií boje, která zachránila nejeden život.

Mluvíme o šikaně a o tom, proč se nevyplácí tabuizovat téma násilí – zejména v kontextu výchovy. Uslyšíte, jestli jsme se jako společnosti povznesli nad násilí a proč často zanedbáváme vlastní intuice.

Rozhovor s Jakubem začíná jeho osobním příběhem, traumatem, které ho podnítilo tomu naučit se, jak se ubránit a jak chránit druhé. Jakub působil po celém světě v rozvoji Krav Magy a svou práci se snaží zakládat na principech z vědy a neurověd.

Zajímavé odkazy a epizody

Partnerem podcastu jsou

Miton – V Mitonu budují skvělé firmy. Společnou prací, v atmosféře respektu a důvěry. Pokud byste se chtěli zapojit a pracovat v jedné z jejich firem tak mrkněte na otevřené pozice.

Sledujte nás na sociálních sítích

Facebook  Instagram  Youtube 

Vybrané rozhovory

Využitím těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Více informací.